Fethiye Kiralık Villa

Fethiye, Türkiye’nin güneybatısında bulunan Muğla ilinin 13 ilçesinden nüfus olarak 2.büyük ilçesidir. 170 binin üzerinde nüfusu bulunan Fethiye, her geçen gün dışarıdan almış olduğu göçten dolayı nüfusu hızla artmaktadır.

Yaz aylarında yerli ve yabancı birçok turiste ev sahipliği yapan Fethiye, son yıllarda ülkemizi ve dünyayı tehdit eden covid diğer adı ile coronavirüs den dolayı otelde tatil yapmayı istemeyen tatilcileri Fethiye kiralık villalara yönelmesine sebep olmuştur.

Geçen iki yıla oran ile her geçen gün Fethiye ve çevresinde villa yapımı yetersiz villa olmasından dolayı hızla artmaya başlamıştır.

Geceliği 700 TL’den başlayan fiyatlar ile her bütçeye uygun bungalow, apart, lüks villa, muhafazakar villa, korunaklı villa, özel havuzlu villa, çocuk havuzlu villa, tiny house villa, müstakil villa ve birçok seçenekleri ile tatilcilere ev sahipliği yapmaktadır.

Fethiye Villa Kiralama hizmeti veren birçok şirket Fethiye merkezde ve çevresinde bulunan Ölüdeniz, Çalış Plajı aynı zamanda Hisarönü, Kayaköy, Kemer, Göcek, Üzümlü ( Fethiye – Üzümlü ) beldelerinde bulunmaktadır.

Tatil Asya TURSAB üyesi olup 13257 lisans numarası ile Turizm Bakanlığı’na kayıtlı bir seyahat acentesidir. Villa kiralama yaparken Tatil Asya misafirlerine yüzde 35 ön ödeme imkanı ile rezervasyon yapma fırsatı tanımaktadır. Kalanı ise misafirler girişte ödemektedirler.

Yapılmış olan rezervasyonlar Türsab güvencesi altında olup misafirlerimiz gönül rahatlığı ile rezervasyonlarını yaptırabilirler.

Fethiye

Misafirlerimiz Fethiye ye geldiklerinde Fethiye ve bölgesinde bulunan eşsiz doğal güzellikleri ve antik kentleri ister kendi araçları ile isterlerse de günübirlik turlara katılarak ziyaret edebilirler.

Fethiye nin tarihine baktığımız zaman M.Ö. 5. yy a kadar gitmektedir. Tarihte bilinen en eski ismi Telmessos yani Işıklar Ülkesi anlamına gelen ismi kullanmışlardır.

8. yy da Bizans İmparatoru Anastasios’un şehre yapmış olduğu ziyaretin ardından ona ithafen kentin ismi kısa bir süreliğine Anastasiapolis olarak değiştirilmiştir. 1824 yılında kentin ismi Rumca Makri, Türkçedeki anlamı uzak şehir olan yerel halk tarafından Meğri olarak da adlandırılmıştır.

1934 yılında kentin ismi bir kez daha değiştirilmiştir. İlk hava şehit pilotumuz olan Teyyareci Fethi Bey’e ithafen kentin ismi Fethiye olarak değiştirilmiştir.

Fethiye’de kiralık yazlık hizmetini kullanan misafirlerimiz Fethiye ye geldiklerinde isterlerse Fethiye sahil bandında bulunan Adliye binasının ve devlet hastahanesinin yanında bulunan Şehit Fethi Bey Parkı’nı ücretsiz olarak ziyaret edebilirler.

Park içerisinde çocuklar için oyun alanları, yetişkinler için egzersiz yapabilecekleri spor aletleri ve çay kahve içmek isteyen ziyaretçiler için küçük bir kafe bulunmaktadır. Dileyen misafirler sahil bandı boyunca yürüyüş yaparak Fethiye şehir merkezine ulaşabilirler.

Fethiye tekne turuna rezervasyon yaptıran misafirlerimiz teknelere şehir merkezine yakın olan bu bölümden binmektedirler.

Fethiye merkezde bulunan Old Town olarak da adlandırılan Paspatur Çarşısı’nı, şemsiyeli caddeyi ziyaret edip fotoğraf çekinebilirsiniz. Yemek yemek isteyen misafirlerimiz, Fethiye merkezde yer alan Balık Pazarı nı ( balık seven tatilcilere ) tercih edebilirsiniz.

Fethiye tatilini dolu dolu geçirmek istiyorsanız size tavsiyelerimiz henüz bitmedi.. Özellikle Fethiye’ye yakın olan Kayaköy’ü şiddetle gezmenizi ve görmenizi tavsiye ediyoruz.

Kayaköy gerek tarihi ile gerek Rumlardan kalan ( mübadele sonrası ) Rum Köyü olan Rumca Levissi, Türkler tarafından ise Kayı Köy olarak adlandırılan eşsiz güzellikte bir yerleşkedir. Kayaköy’de bulunan villaları tercih eden tatilciler Kayaköy’ü yürüyerek dolaşabilirler.

Kayaköy kiralık villa seçeneklerini incelemek isterseniz websitemizden bakabilirsiniz. Not: Giriş ücretli olup gişelerden bilet alarak geçiş yapabilirsiniz.

Kayaköy

Kayaköy’ün tarihi M.Ö. 4 yy a kadar gitmektedir. O tarihteki ismi Karmilassos’tur. Karmilassos Antik Kenti’nden 4. yy a tarihlenen birkaç Lahit mezar günümüze kadar ulaşmıştır.

Eski tarihçilere göre kent bugün günümüzde bulunan Rum Köyü nün olduğu bölgede kurulmuştur. Diğer bir eski tarihçiye göre ise kent Saint Nicholas olarak adlandırılan adanın üzerine kurulduğu söylenmektedir. Fakat herhangi bir kesinlik içermemektedir.

1922 yılında Kurtuluş Savaşı öncesi Türk ve Yunan Hükümeti arasında yapılan karşılıklı nüfus mübadelesi sonucu Kayaköy’de yaşayan Rum halkı Fethiye Limanı’nda tekneler ile evlerini arkalarında bırakmışlardır.

Fethiye yi terk ederken tekrar geleceklerini düşünerek ve aynı zamanda tüm eşyalarını yanlarına alma şansları olmamasından dolayı eşyalarını da geride bırakmışlardır. Kenti terk ettikleri zaman bine yakın ev, iki büyük kilise, on dört adet şapel, iki adet okul, iki tane yel değirmeni, iki adet çeşme arkalarında bırakmışlardır.

Rum halkı evlerini yamaçlara doğal zemin üzerine inşa etmişlerdir. Evlerini inşa ederken Hippodamus olarak adlandırılan Gridplan yani evlerin birbirini eşit açıda kestiği kent planını kullanmışlardır. Halen günümüzde aynı plan Yunan kentlerinde, adalarında kullanılmaktadır.

Evleri yamaçlara yapmalarının sebebi ise düz araziyi tarım için kullanmak istemeleridir. Evler iki katlı olup bazen üç katlı olup yamaçların zirvesine çıktıkça küçülmektedirler. (Zeminden kaynaklı olarak)

Evlerin çatıları düz olup sıkıştırılmış topraktan yapılmıştır. Bölgede bulunan su kıtlığından dolayı evlerin çatılarını yağmur sularını sarnıçlara su toplamak için kullanmışlardır. Biriktirilen yağmur sularını sulama suyu olarak kullanmışlardır. Evlerin zemin katı hayvan ağılı olarak kullanılmıştır.

Evlerin iç özelliklerine geldiğimiz zaman ise kapıları, pencereleri, ara kat bölmeleri ahşaptan yapılmıştır. Nüfus mübadelesi sonrası buraya yerleşen Türkler evlerde bulunan eskimiş kapı ve pencereleri diğer evlerde bulunan iyi durumdaki kapı ve pencereler ile değiştirmişlerdir.

Gerek yaşam zorlukları gerekse savaştan dolayı buraya göç eden halk bu zorluklardan dolayı Kayaköy’ü terk etmişlerdir. Uzun zaman Kayaköy’de kimsenin (Rum evlerinde) yaşamamasından dolayı ahşaptan yapılmış olan kapılar, pencereler zamana karşı koyamamışlardır.

Günümüzde evlerin bu şekilde gözükmesinin iki sebebi vardır: Birincisi içerisinde kimsenin yaşamamasıdır. İkincisi: Hazine Avcılarıdır. Evlerin içerisinde tuvalet bulunmamaktadır. Tuvaletler bahçede bulunmaktadır.

Evlerde duş olmamak ile beraber duşlarını seyyar küvetlerde yapmışlardır.

Isıtma sistemine geldiğimiz zaman ise ocaklıklar günümüzdeki ismi ile şömineler kullanılmıştır. Evler yapılırken söylemiş olduğumuz plan dahilinde yapılıp hiç bir ev komşusunun ne manzarasını ne de güneşini engellememiştir.

Evlerin etrafında bahçe duvarı bulunmaktadır. Duvar komşuyu engellemek amacı ile değil, aradaki sınırı belirlemek amacı ile ortalama yarım metre yüksekliğinde yapılmıştır.

Kiliselere geldiğimiz zaman kent içerisinde iki tane büyük kilise bulunmaktadır. Bunlardan bir tanesi üst kilise yani Taksiyaris diğeri ise aşağı kilise Pirciotissa Panaiya olarak adlandırılmaktadır.

Kiliseler şu an kapalı olup aşağı kilisede restorasyon çalışmaları yapılmaktadır. Kiliselerin içerisinde özellikle aşağı kilisede bulunan freskler (İsa’nın 12 havarisi ve Meryem’in göğe yükseliş sahnesi) bulunmaktadır.

Kilisenin güneydoğu köşesinde, bahçesinde çan kulesi halen gözükmektedir. Not: Bilet kulübesinin karşı köşesi.

Kent içerisine yayılmış 14 tane şapel bizdeki mescitlere benzeyen küçük ibadet haneleri bulunmaktadır. Kentte yaşayan halk içme sularını ise çeşmelerden doldurarak, evlerine taşımışlardır. Çeşmelerden bir tanesi 1911 yılında Yorgos Teadoris tarafından yaptırılmıştır. Günümüzde halen bulunan çeşme Kayaköy Ölüdeniz yolu üzerinde bulunmaktadır.

Kent içerisinde ayrıyeten iki adet okul mevcuttur. Bir tanesi kızlar için bir tanesi de erkekler içindir. Eğitimlerini ana dillerinde Rumca olarak almışlardır. Yüksek eğitim görmek istedikleri zaman ise Rodos’a Atina’ya veya İstanbul’a gitmişlerdir.

Kayaköy ziyaretini yaptıktan sonra özellikle görmenizi istemiş olduğumuz bir diğer yer ise Ölüdeniz’dir. Kayaköy Ölüdeniz arası ortalama araba ile 8-10 dakikalık uzaklıktadır.

Ölüdeniz gerek doğal güzelliği yani Kumburnu Plajı ve yamaç paraşütü ile dünya çevresinde üne sahiptir. Belki duymamışsınızdır neden isminin Ölüdeniz olduğunu.. Size anlatmak isteriz.

Ölüdeniz

Bir zamanlar balıkçı bir baba ve oğlu balığa çıktıklarında oğlu sahile gidip su doldururmuş. Yine bir gün su doldururken Belcekız isminde güzel bir kız ile tanışır. Oğlan her su doldurmaya gelişinde kız ile buluşup zaman geçirirlermiş.

Bir gün baba oğlu balık avlamaya çıktıklarında fırtınaya yakalanmışlar. Oğlu babasına fırtınadan korunmak için kayalıkların arkasında korunaklı bir koyun olduğunu söylemiş.

Fakat babası aksine orada kayalıkların olduğunu, kayalıklara çarpıp batacaklarını söyleyerek oğlu ile kavga etmeye başlamış. Kavga giderek büyümüş ve babası oğluna kürek ile vurmuş ve oğlu suya düşmüş.

Ertesi gün fırtınanın dinmesi ile beraber oğlanın cansız bedeni kayalıklar üzerinde görünmüş. Sevgilisinin öldüğünü gören Belcekız yüksek bir kayalığa çıkıp intihar etmiştir.

Kızın öldüğü yere bugün otellerin olmuş olduğu bölüm Belcekız adı verilmiştir. Oğlanın öldüğü yere ise Ölüdeniz denilmiştir.

Gözde tatil yerlerinden biri olan Fethiye Ölüdeniz her yıl özellikle bayram tatillerinde milyonlarca yerli ve yabancı turiste ev sahipliği yapmaktadır.

Villa tatili almak isteyen misafirlerimize Ölüdeniz’e yakın olmak istedikleri taktirde Ovacık, Hisarönü veya Kayaköy’de bulunan kiralık villaları tavsiye etmekteyiz.

Ölüdeniz villa kiralama ve Fethiye kiralık villa fiyatlarını kıyasladığımız zaman aralarında lokasyondan ve sezondan kaynaklı fiyat farklılıkları bulunmaktadır.

Babadağ

Ölüdeniz’e veya yakınında bulunan Hisarönü, Kayaköy, Ovacık bölgelerine yakın olan Babadağ ‘a çıkmanızı tavsiye etmekteyiz. Geçen yıl hizmete girmiş olan teleferik ile Babadağ’a kolay bir şekilde ziyaret edebilirsiniz. Teleferiğin bulunduğu nokta Hisarönü’nden Ölüdeniz’e giderken sol tarafta bulunmaktadır.

Babadağ’ın yüksekliği 1950 metre olup, teleferik ile zirveye ulaştığınızda tüm Fethiye’yi, Kayaköy’ü, Ölüdeniz’i hava durumuna bağlı olarak Yunan Adası olan Rodos’u görebilirsiniz. Babadağ, yamaç paraşütü ile meşhur olup dünya çapında üne sahiptir.

Babadağ Ölüdeniz yamaç paraşütü hakkında bilgi alıp rezervasyon yaptırmak isterseniz websitemiz üzerinde bulunan yamaç paraşütü sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Hisarönü

Hisarönü, Fethiye’ye on dakikalık mesafede olup Hisarönü villa kiralama alanında birçok tatilciye 12 ay boyunca ev sahipliği yapmaktadır. Yaz tatilinde villasını Hisarönü bölgesinde kiralayan misafirlerimizin özellikle akşam saatlerinde barlar sokağına gitmelerini önermekteyiz.

Farklı konseptlerde villalara sahip olan Hisarönü ( Örneğin: Özel havuzlu villa, korunaklı villa, lüks villa, balayı villaları, muhafazakar villa, ultra lüks villa, havuzu korunaklı villa vs. ) her kesimden tatilciye hitap etmektedir.

Çalış

Çalış, Fethiye merkeze araç ile 5-8 dakika mesafede bulunan turistik bölgelerden birisidir. Farklı tarzda villa seçenekleri ile (Örneğin: Özel havuzlu villa, korunaklı villa, lüks villa, balayı villaları, muhafazakar villa, ultra lüks villa, havuzu korunaklı villa, denize yakın villa vs. ) villa kiralamak isteyen misafirlere hem fiyat hem de konumdan dolayı uygun tatil imkanı sunmaktadır.

Denize ve Fethiye şehir merkezine yakın olmasından dolayı Çalış’ı ayrıca cazip hale getirmektedir.

Havalimanına olan uzaklığı yaklaşık 35-40 dakikadır. Çalışta tatillerini yapan misafirlerimize tavsiye edebilecek olduğumuz bir diğer şey ise tatillerini yaparken Fethiye şehir merkezine araç ile gitmek istemezler ise Çalış merkezden Çalış bot taksilere binerek Fethiye şehir merkezine güzel bir tekne yolculuğu ile ulaşabilirler. Çalış villa kiralama yapmak istiyorsanız web sitemizi inceleyebilirsiniz.

Çalış kiralık villa hakkında sormak istediğiniz bir şey olursa bizi arayabilirsiniz.

Çiftlik Köy

Fethiye merkeze 15 dakikalık mesafede olan Çiftlik Köy, son yıllarda Fethiye villa kiralama talebinin artmasından dolayı yeni yapılmış bir çok kiralık villa ( Örneğin: Özel havuzlu villa, korunaklı villa, lüks villa, balayı villaları, muhafazakar villa, ultra lüks villa, havuzu korunaklı villa, denize yakın villa vs. ) bulunmaktadır ve her geçen gün bir yenisi eklenmektedir.

Çiftlik Köy, denize araç ile 5-8 dakika mesafe uzaklıktadır. Çiftlik Köy ve Çiftlik Köy villa kiralama hakkında ekstra bilgiye ihtiyacınız olması durumunda bize ulaşabilirsiniz. Yeni bir bölge olmasından dolayı internet ortamında hakkında çok fazla bilgi bulunmamaktadır.

Havaalanına uzaklığı araç ile 35 dakikadır. Çalış bölgesine uzaklığı araç ile 5-8 dakika, Fethiye şehir merkezine uzaklığı 15-20 dakikadır, hastaneye olan uzaklığı ise 8-9 dakikadır.

Kargı

Kargı, Fethiye’nin en nadide mahallelerinden birisidir. Muğla’nın büyükşehir olmasından sonra mahalle statüsüne kavuşmuştur. Önceleri köy olarak geçmektedir. Artan villa kiralama talebi karşısında yerel halk kendilerine ait portakal bahçelerinin içerisinde birbirinden güzel yeni villalar inşa etmektedirler.

Kargı villa kiralama ve Kargı villaları hakkında bilgi almak için web sitemizi ziyaret edebilirsiniz veya bize ulaşabilirsiniz.

Kargı’nın Fethiye şehir merkezine uzaklığı 20 dakika, Çalış bölgesine uzaklığı 10 dakika, Ölüdeniz’e olan uzaklığı ise 35 dakikadır. Havalimanına olan uzaklığı ise 35 dakikadır.

Yanıklar

Yanıklar, Fethiye’ye 25 dakika uzaklıkta olan doğası ile ve sakinliği ile dikkat çeken Fethiye’nin en nadide mahallelerinden bir tanesidir. Fethiye Muğla karayolu üzerinde bulunmaktadır. Denize olan uzaklığı konuma bağlı olarak 5 dakikadır.

Bu yaz tatilinizde gürültüden uzak doğa ile iç içe bir yerde tatilinizi geçirmek istiyorsanız Yanıklar villa kiralama hakkında bizimle iletişime geçmelisiniz. Yanıklar bölgesinde bungalow, apart, tiny house villa, havuzlu bungalow, korunaklı villa opsiyonları mevcut olup detaylar için bizimle iletişime geçiniz.

Göcek

Dünya çapında yatçılık ve yat turizmi konusunda üne sahip olan Göcek, son yıllarda Fethiye villa kiralama alanında da öne çıkmaya başlamıştır. Konumundan dolayı oldukça sakin olan Göcek, sakin ve gürültüden uzak tatilini geçirmek isteyen tatilciler için tavsiye edebilecek olduğumuz en güzel lokasyonlardan bir tanesidir.

Ormanın içerisinde çam ağaçlarının arasında veya Göcek merkeze yakın her bütçeye uygun villa kiralama opsiyonları ( Örneğin: Özel havuzlu villa, korunaklı villa, lüks villa, balayı villaları, muhafazakar villa, ultra lüks villa, havuzu korunaklı villa, denize yakın villa vs. ) bulunmaktadır.

Tatil Asya – Fethiye Villa Kiralama, Fethiye Kiralık Villa, Fethiye Yat Kiralama, Fethiye Paket Tatiller

Tatil Asya – Fethiye villa kiralama, yat kiralama, paket tatiller